Пьотр Нестеров и Марсело Аревало откриват срещата между България и Салвадор за Купа "Дейвис"

Пьотр Нестеров и Марсело Аревало откриват срещата между България и Салвадор за Купа "Дейвис"

Срещата ще се проведе в Пловдив

С двубоя между Пьотр Нестеров и втората ракета на гостите Марсело Аревало ще започне срещата между отборите на България и Салвадор в Световна група I на Купа "Дейвис", неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже. Това отреди тегленият днес жребий. Церемонията се състоя в сградата на Община Пловдив и на нея присъстваха заместник-кметът на Пловдив Николай Бухалов и вицепрезидентът на Българската федерация по тенис Георги Чочев. 

Двубоите между България и Салвадор ще се играят на 14 и 15 септември на кортовете на тенис клуб "Локомотив" в Пловдив, който ще приеме мачове от Купа "Дейвис" за първи път от 2018 година насам. 

В първия ден ще са срещите на сингъл, като в първия сблъсък от 16:00 часа първата ракета на България Пьотр Нестеров ще се изправи срещу втората ракета на Салвадор Марсело Аревало, който е двукратен шампион на двойки от Откритото първенство на Франция по тенис. Във втория мач пък първата ракета на Салвадор Сезар Круз ще срещне Янаки Милев. 

На 15 септември (неделя) програмата започва отново в 16:00 часа със срещата на двойки. В нея Александър Донски и Пьотр Нестеров ще си партнират за България срещу тандема на Салвадор, съставен от Марсело Аревало и Луис Миралес. Следват и мачовете на сингъл между първите ракети на двете страни, като крайният победител ще бъде определен до три успеха от пет възможни двубоя. 

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група I на Купа „Дейвис“

България научи възможните си съперници за мача от Световна група I на Купа „Дейвис", който ще се проведе на 19 i 20 септември.

Две българки стартираха с победи на сингъл на турнир по тенис в Монастир

Ива Иванова и Йоана Константинова се класираха за втория кръг

Много жалко! Гришо започна отлично в Далас, но след трисетова битка отпадна (ВИДЕО)

Алекс Микелсен обърна българина

Антъни Генов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Монастир

Българинът и полския му партньор Пьотр Павлак надделяха със зор срещу френско-алжирска двойка

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в Далас (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас

Григор и 19-годишният Георги ще търсят изненада на двойки в Далас

Българската двойка среща Бен Шелтън и Александър Ковачевич