Пьотр Нестеров и Янаки Милев са четвъртфиналисти на двойки в Турция

Пьотр Нестеров и Янаки Милев са четвъртфиналисти на двойки в Турция

Нестеров отпадна във втория кръг на сингъл

Националите на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров и Янаки Милев се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за мъже на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставените под номер 1 българи спечелиха убедително срещу участващите с "уайлд кард" представители на домакините Мелих Анаватан и Бугра Йозкоч с 6:1, 6:3 за 53 минути.

Нестеров по-рано днес отпадна във втория кръг на сингъл след поражение от преминалия през квалификациите представител на домакините Кузей Чекирге с 5:7, 6:4, 6:7(2) след три часа и четвърт игра.

Българинът загуби първия сет с единствен пробив в последния гейм, а след това навакса изоставане от 1:4 и реализира обрат във втората част, за да изравни резултата. В решаващия трети сет той поведе с 5:2 гейма, но не се възползва, след като на два пъти сервираше за мача, а в последвалия тайбрек Чекирге направи серия от пет поредни точки, за да триумфира.

Капитанът на Белгия за Купа "Дейвис": На хартия ние сме фаворити

"Това обаче не означава нищо на корта", заяви Стви Дарси

Капитанът ни за Купа "Дейвис" преди Белгия: Всичко е възможно

"Белгия е сериозен състав", посочи Валентин Димов

Елизара Янева тръгна с победа в Португалия

Лидия Енчева отпадна на старта в същия турнир

Антъни Генов на четвъртфинал в Тунис

Силното представяне на българина на двойки продължава

Динко Динев се класира за втория кръг на турнир по тенис в Кувейт

Динко Динев се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иван Иванов: Трябва да надградя както физиката, така и психиката

Само няколко дни преди историческата среща на България срещу Белгия за купа "Дейвис" световния № 1 при юношите и шампион от Уимбълдън и US Open Иван Иванов застана през камерата на "Здравей, България".