Яник Синер се класира за финала на АТР Финалите в Торино, след поредния си тенис мастърклас на родна земя. Италианецът и защитаващ шампион в надпреварата се изправи срещу най-удобния си статистически съперник в своята кариера - Алекс Де Минор, когото сломи за 13-и път, в също толкова мачове, при това в обичайния си стил, без да загуби сет - 7:5 6:2.
Така любимецът на публиката в Торино продължи серията си на девет поредни победи във “Финалния Мастърс” на най-добрите осем тенисисти за годината и в спора за титлата очаква да срещне един измежду Карлос Алкарас и Феликс Оже-Алиасим.
Началото на двубоя ни предостави възлови моменти пред всекиго от двамата полуфиналисти, като те демонстрираха здрави нерви в откриващите си подавания и отразиха точки за пробив. Постепенно обаче Синер своеобразно започна да затяга обръча около австралиеца и все по-премерено да конструира своите атаки, на което отговорът от страна на Демона бе пословичното му светкавично придвижване по настилката, водещо в дългосрочен план до грешки от ракетата на шампиона.
В крайна сметка сервисът на Де Минор с течение на времето стана все по-лесно разгадаем за Синер и в самия завършек на първия сет станахме свидетели на дебютния за сблъсъка пробив, дошъл благодарение на поредица уинъри от форхенд, както и италианецът направи първата крачка към победата. Оттам насетне устремът на претендента бе видимо прекършен и неточностите в играта му придобиха ролята на главно действащо лице, което допълнително позволи на доскорошния световен номер едно да развие господството си на корта и в цифрово отношение, официализирайки класирането си за финала необезпокоявано.




















