Радванска устоя на прокобата над фаворитките и продължава напред

Радванска устоя на прокобата над фаворитките и продължава напред

Полякинята остана най-високо поставената състезателка в третия кръг на "Ролан Гарос"

Полякинята Агниешка Радванска се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 3 Радванска (Полша) победи Каролина Плишкова (Чехия) с 6:3, 6:4 за 73 минути.

Четвъртфиналистката от миналия сезон стартира с ранен пробив и успя да задържи преднината си в първия сет. Във втората част полякинята направи обрат, след като изоставаше с 2:4.

"Условията бяха трудни. От дъжда линиите станаха хлъзгави, а топките - доста по-тежки, което носи риск от контузия, защото се натоварват допълнително раменете. Започнах добре, но тя също беше солидна от основната линия. Трябваше да дам 100 процента, за да я победя", коментира след мача Радванска.

Тя остана най-предно поставената тенисистка в схемата, след като номер 1 Серина Уилямс (САЩ) и номер 2 На Ли (Китай) вече отпаднаха.

Следващата съперничка на полякинята ще бъде Айла Томлянович (Хърватия), която се справи с 32-ата в схемата Елена Веснина (Русия) със 7:6(6), 6:2. 

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.