Рафа: Много съм щастлив. Мачовете срещу Новак винаги са огромно предизвикателство

Рафа: Много съм щастлив. Мачовете срещу Новак винаги са огромно предизвикателство

Надал спечели рекордна девета титла на Откритото първенство на Франция

Испанецът Рафаел Надал спечели рекордна девета титла на Откритото първенство на Франция по тенис след победа на финала над Новак Джокович (Сърбия) с 4:6, 7:5, 6:2, 6:4. Така той стана първият тенисист в историята, който печели девет пъти един и същи турнир от Големия шлем. С успеха испанецът си гарантира и първото място в световната ранглиста, от което Джокович можеше да го измести при титла на "Ролан Гарос".

Надал също така спечели 14-а титла в турнирите от "Големия шлем", с което се изравни с Пийт Сампрас (САЩ) на второто място. Лидер е Роджър Федерер (Швейцария) със 17 трофея. Испанецът записа и рекордна 35-а поредна победа на "Ролан Гарос", на който той има само едно поражение в 67 изиграни мача.

"За мен да играя тук е незабравимо и завинаги ще остане така. Много съм щастлив. Мачовете срещу Новак винаги са огромно предизвикателство. Всяко разиграване е тежко. Съжалявам за него, защото и той заслужаваше да спечели турнира", заяви Надал след финала. "В мачове като днешния всеки момент е важен. Бях загубил последните си четири мача срещу Новак, но днес успях. Това е невероятно и много емоционално", допълни той.

Надал загуби финала на Откритото първенство на Австралия през януари от Станислас Вавринка (Швейцария) в четири сета, след като получи контузия в гърба. "В Австралия ми беше много тежко, защото имах проблем с гърба и загубих на финала. Мисля, че днес тенисът ми върна за това, което се случи в Мелбърн", каза още Рафа. 

Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него