Рибакина и Сабаленка се класираха за 1/4-финалите в Маями

Рибакина и Сабаленка се класираха за 1/4-финалите в Маями

И двете бяха безапелационни в два сета

Поставената под номер 10 Рибакина пласира 10 аса и елиминира белгийката Елизе Мертенс с 6:4, 6:3 за 106 минути и постигна рекордната в кариерата си 11-а поредна победа, след като преди десетина дни взе трофея в Индиън Уелс и остава с надежди да стане петата състезателка с т.нар. "Sunshine Double" с титли от двата големи мартенски турнира в САЩ.

 

"Беше наистина доста тежък мач. Не започнах по най-добрия начин, но съм доволна, че стигнах до победата в два сета. Не се чувствам много свежа физически, но съм щастлива, че намирам начин да печеля. Да съм на четвъртфинал е страхотно и се надявам да играя още по-добре в следващата си среща", каза състезаващата се за Казахстан рускиня, която очаква италианката Мартина Тревизан, отстранила Елена Остапенко (Латвия) с 6:3, 6:3.

Победителката от Откритото първенство на Австралия и втора в схемата Арина Сабаленка (Беларус) също продължава напред след категоричен успех над номер 16 Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:3, 6:2, записвайки 20-а победа в 22 мача през годината.

 
 
Изнесоха данни за милионите на Григор Димитров

31 727 000 щатски долара за 17 години на корта. Това е сумата, която Григор Димитров е заработил от наградни фондове в кариерата си до момента.

Виктория Томова отпадна на старта в Маями

Българката загуби в първия кръг на квалификациите за турнира по тенис за жени

Григор вече мисли за край на кариерата си

Григор Димитров подели в интервю за Tennis Channel, че след края на професионалната си кариера възнамерява да отделя повече време на личния си живот и на образованието си.

Виктория Томова загуби позиции в класацията на УТА

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова загуби позиции в световната ранглиста, която беше обявена в понеделник.

Григор Димитров падна с две места в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров падна с две места в световната ранглиста на АТП.

Яник Синер след титлата: Постарах се да не допусна трети сет

Яник Синер е щастлив, че е успял да спечели в два сета финалния двубой срещу Даниил Медведев от тенис турнира Мастърс 1000 в Индиан Уелс.