Росица Денчева на четвъртфинал в Сърбия

Росица Денчева на четвъртфинал в Сърбия

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Росица Денчева достигна до четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 40 хиляди долара.

19-годишната българка и партньорката ѝ Мария Головина (Русия), поставени под номер 4 в основната схема, надиграха българката Анджелина Костова и Адриана Рийми (САЩ) с 6:2, 6:2 за малко над час на корта.

И в двата сета Денчева и Головина изоставаха с 0:2 след ранни пробиви, но и в двата случая спечелиха шест поредни гейма, с които си осигуриха място в четвъртфиналната фаза.

Там българката и рускинята ще срещнат победителките от двубой с участието на още две българки - Денислава Глушкова в тандем с Икуми Ямазаки (Япония) и Дария Великова с Мария Мурсия (Колумбия), които ще играят по-късно днес.

В същия турнир участват още българките Алекса Каратанчева и Уляна Храбавец, които ще се изправят срещу вторите поставени Лиа Каратанчева (България) и Пратхана Томбаре (Индия). Освен тях Ралица Александрова и Валерия Гърневска ще излязат срещу Сара Какаревич (Франция) и Ксения Зайцева (Русия).

Федерер отрече, че се връща на корта

Швейцарецът Роджър Федерер категорично отхвърли възможността да се завърне на корта по начина, по който го направи Серина Уилямс по-рано тази година.

Григор Димитров започва битката за US Open

Григор Димитров започва днес участието си в квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Григор едно мясно напред в ранглистата

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отбеляза минимален прогрес в световната ранглиста по тенис при мъжете на АТП.

Коко Гоф триумфира за втори път в Синсинати

Американката Коко Гоф спечели за втори път в кариерата си турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 7 433 076 долара.

Артюр Фис спечели първия си турнир по тенис от сериите "Мастърс"

Французинът Артюр Фис триумфира с титлата на турнира по тенис в Синсинати (САЩ) с награден фонд 9 415 725 долара, с което постигна първия успех в кариерата си в надпревара от сериите "Мастърс".

Григор започва с италианец в квалификациите на US Open

Елизара Янева ще играе с чехкиня в квалификациите на Откритото първенство на САЩ