Рояци пчели не успяха да спрат Алкарас в Индиън Уелс

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс след убедителна победа над германеца Александър Зверев с 6:3, 6:1.

Испанецът бе абсолютно категоричен срещу олимпийския шампион, а единственият проблем за него бе нашествието на пчели, което споходи централния корт в началото на двубоя. Заради инвазията мачът трябваше да бъде прекъснат за близо два часа, тъй като кортът и трибуните покрай него бяха залети от рояци с пчели.

За щастие до инциденти не се стигна, но пък интрига в самия мач практически нямаше, тъй като Алкарас показа игра, която бе на много по-високо ниво от тази на Зверев. В първия сет испанецът направи само един пробив, който му стигна за спечелването на първата партия, но във втория сет Алкарас на три пъти взе подаването на съперника си.

В полуфиналите Алкарас ще играе с шампиона от Откритото първенство на Австралия Яник Синер, който по-рано през деня отстрани чеха Иржи Лехечка след 6:3, 6:3.

Към финалната четворка продължи и четвъртият в схемата Даниил Медведев. Руснакът се наложи със 7:5, 6:4 над датчанина Холгер Руне.

За разлика от еднопосочния трафик в двубоя между Алкарас и Зверев, тук интригата бе съвсем реална в почти целия мач. В средата на първия сет Медведев и Руне си размениха по един пробив, след което в края му руснакът направи нов такъв, за да успее да поведе.

Вторият сет обаче започна с пробив за Руне, който поведе с 2:0. Датчанинът обаче не успя да запази инерцията си и позволи на Медведев да спечели четири последователни гейма, за да обърне до 4:2.

След края на мача пък Медведев и Руне влязоха в обяснителен режим помежду си, тъй като още в първия сет Руне уцели в тялото Медведев при игра при мрежата, а руснакът отговори със знак, че наблюдава действията на съперника си.

На полуфиналите Медведев ще срещне американеца Томи Пол, който се наложи с 6:2, 1:6, 6:3 над норвежеца Каспер Рууд.

Надал: Егоизмът е едно от най-големите бедствия на човечеството

"Прекомерното его причинява много проблеми за голяма част от нашето общество"

Алкарас мина експресно през бразилец в Мадрид (ВИДЕО)