Рубльов пропуска Олимпийските игри

Рубльов пропуска Олимпийските игри

Вижте защо

Руските тенисисти Андрей Рубльов, Карен Хачанов и Людмила Самсонова няма да участват на Олимпийските игри в Париж,  съобщи президентът на руската федерация по тенис Шамил Тарпищев, цитиран от ТАСС.

"Рубльов, Хачанов, Самсонова няма да играят на Олимпиадата. Андрей се нуждае от възстановяване, натрупа се умора. Организмът му не е от желязо", каза Тарпищев.
.
 Рубльов е на 26 години и е шести в световната ранглиста. На Олимпиадата в Токио през 2021 година Рубльов в тандем с Анастасия Павлюченкова стана олимпийски шампион на смесени двойки и спечели Купа Дейвис и Купа ATP като част от отбора на Русия.

Хачанов е на 28 години, заема 22-ро място в световната ранглиста. Самсонова,  25-годишна, заема 15-о място в световната ранглиста и има 4 титли на Женската тенис асоциация. 

 Олимпийските игри в Париж ще се проведат от 26 юли до 11 август.

Росица Денчева с титла в Ираклион

18-годишната българка с триумф на двойки

Алкарас разкри основната си цел за новия сезон

През този Алкарас спечели 8 титли и завърши сезона на първо място в света

Гергана Топалова на полуфинал в САЩ

18-годишната американка я чака в следващата фаза

Росица Денчева на финал в Ираклион

18-годишната българка с шанс за титла на двойки

Гришо в спор с Алкарас за престижна награда

Българинът е претендент за наградата за спортсменство „Стефан Едберг“

Денчева е на 1/2-финал при двойките в Гърция, Янева е 1/4-финалистка в Словакия

И двете имаха добър ден на корта

Гергана Топалова продължава на 1/4-финалите на тенис турнира в Бока Ратон

Поставената под номер 6 българка победи убедително с 6:0, 6:3 Ейва Родригес

Испания преодоля Чехия и ще играе на полуфиналите за купа "Дейвис"

Двубоят на двойки се оказа решителен при това съперничество

Александър Донски със загуба в Бергамо

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо