Рууд иска реванш от Джокович

Рууд иска реванш от Джокович

Миналата година норвежецът загуби финала на Ролан Гарос срещу световния номер 1

Каспер Рууд до момента се наслаждава на страхотен "Ролан Гарос". Норвежецът вече е част от четвъртфиналистите на турнира, като сега му предстои среща срещу световния номер 1 Новак Джокович. Това ще бъде повторение на финала от миналогодишното издание на надпреварата, когато сърбинът успя да се наложи над своя опонент, но Рууд е твърдо решен да вземе  реванш и да се бори за победата. 
 
„Смятам, че дотук всичко ми се получава много добре. Успях да запиша някои доста добри победи, които ми дават самочувствие преди мача с Новак.  Виждаме, че той за пореден път в кариерата си се измъква от много трудни ситуации, които на пръв поглед са безнадеждни. Други на негово място просто биха се отказали и вече щяха да са приключили с участието си на Ролан Гарос, но Джокович е различен. 
 
Напълно наясно съм какво да очаквам, но мисля, че подобрих значително играта си и имам своите оръжия, с които да се опитам да достигна до крайната победа. Пределно мотивиран съм, нямам търпение да изляза на корта и считам, че зрителите ще се насладят на страхотен мач“, каза Рууд.
Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000