Сабаленка гази в Пекин

Сабаленка гази в Пекин

Баларускинята с 150и пореден успех

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) записа 15-а поредeн успех и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите УТА 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара.

26-годишната Сабаленка надделя над 18-ата поставена Мадисън Кийс (САЩ) с 6:4, 6:3 за 65 минути и изравни най-добрата победна серия в кариерата си, записана през 2020/2021.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ ще се изправи срещу Каролина Мухова (Чехия), която елиминира испанката Кристина Букса с 6:2, 6:0 за 69 минути.

Номер 2 в световната ранглиста Сабаленка спечели повече мачове този сезон от всяка друга тенисистка и удължи поредицата си с рутинна победа над 24-ата в подреждането на УТА американка. Двете си размениха по един пробив в първия сет до 3:3, преди беларускинята да направи още един в седмия гейм по пътя си към успех в сета. Втората част се разви по подобен начин, а Кийс направи двойна грешка при първия мачбол и Сабаленка затвори срещата.

Трикратната шампионка от Големия шлем Сабаленка може да направи голяма крачка към върха в световната ранглиста, ако вземе титлата в Пекин. Настоящата водачка в класацията Ига Швьонтек (Полша) реши да не защитава титлата си в китайската столица заради "лични проблеми".

Пьотр Нестеров падна на двойки на финал в Гърция

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров допусна поражение на финала на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 50" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 56700 евро

Росица Денчева отпадна на полуфинал в Гърция

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Росица Денчева отпадна воспорван мач на полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Сабаленка и Рибакина ще спорят за титлата в Индиан Уелс

Единственото поражение на Сабаленка през сезона е от Рибакина в Мелбърн

Александър Донски на нов финал в Руанда

Българинът ще спори за титлата на двойки

Зверев се изравни с Надал, Джокович, Федерер и Мъри

Германският тенисист Александър Зверев заяви, че в него вече има „специално чувство“, след като се класира на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и така „да се присъедини към елитна група, състояща се от бившите световни номер 1 Новак Джокович, Рафа Надал, Роджър Федерер и Анди Мъри“

Алкарас срази бивш шампион от Индиън Уелс за полуфинал в турнира (ВИДЕО)

16 от 16 за Карлитос до момента през годината