Сабаленка: Тази титла значи много

Сабаленка: Тази титла значи много

"Сблъсках се с много предизвикателства на корта и извън него", призна тенисистката

Арина Сабаленка въплъти духа на любимото си животно тигъра тази година и успя да си проправи път обратно към успеха след контузии и разочарования, за да вдигне най-накрая трофея на Откритото първенство на САЩ.

Световната номер две защити титлата си на Откритото първенство на Австралия в началото на годината, но получи контузия в гърба в Рим и отпадна поради заболяване на четвъртфиналите на Ролан Гарос. Тя пропусна "Уимбълдън" поради контузия в рамото.

Нейната характерна татуировка на ръката на тигър се превърна в символ, когато тя се върна с гръм и трясък, за да спечели в Синсинати миналия месец, след което вдигна титлата и на Ю Ес Оупън.

Тя загуби само един сет по пътя към финала и победи американката Джесика Пегула със 7:5, 7:5 на финала, реванширайки се за загубата си в мача за титлата миналата година от Коко Гоф.

"Сблъсках се с много предизвикателства на корта и извън него. Ето защо е много специално, защото независимо от всичко, всеки път се връщах по-силна и се учех. Никога не съм се отказвала от тази мечта и да, знаете ли, това означава много", каза Сабаленка.

Нейната татуировка на тигър се превърна в мания за нейните почитатели, като мнозина си поставяха временни татуировки, за да я подкрепят.

За шампионския мач в събота на стадион "Артър Аш", нейният треньор Джейсън Стейси пристигна с татуировката на тигър на главата.

"Във Вашингтон има едно момиче, тя ми е фен, подкрепя ме и винаги измисля някакви готини неща, свързани с моето име. Тя донесе тези временни татуировки и Джейсън ми обеща, че ако стигна до финала, ще си сложи на челото", каза Сабаленка.

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.