Серина Уилямс: Не мога да си се представя далеч от тениса

Серина Уилямс: Не мога да си се представя далеч от тениса

Ето какво заяви легендата преди началото на US Open

Носителката на 23 титли от Шлема Серина Уилямс напуска тениса, но любовната й история със спорта ще продължи, увери американката, след като се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ.

Уилямс така и не заяви категорично, че надпреварата в Ню Йорк ще бъде последната в кариерата й. „Бях доста неясна, нали? Ще остане така, защото никога не се знае“, каза с усмивка тенисистката след като надделя над черногорката Данка Ковинич.

 

„Обичам този спорт и чувствам, че той ми даде много. Даде ми платформа за изява, която никога не съм мислила, че ще имам. Не се виждам далеч от тениса. В момента не мога да кажа как точно ще остана част от него. Но имам чувството, че стигнахме прекалено далеч заедно, за да се откъсна напълно“, добави Серина Уилямс.

„Никога не съм се замисляла за влиянието, което имам. Разбирам го, но не мисля за това. Ще имам достатъчно време по-късно“, каза още 40-годишната американка.

Дъщерята на Серина Уилямс – Олимпия бе на трибуните с прическа подобна на тази, която бе избрала майка й при първия си триумф на Откритото първенство на САЩ през 1999 година.

„Трябваше или тя, или аз да носим плитки с мъниста. За мен нямаше достатъчно време, но всъщност не беше моя идея, а тя сама пожела“, добави шеговито Уилямс.

Каспер Рууд най-накрая победи Медведев

Норвежецът Каспер Рууд е на полуфиналите в Мадрид, след като за първи път в кариерата си победи Даниил Медведев

Денислава Глушкова загуби в Италия, Беатрис Спасова претърпя поражение в Казахстан

И двете приключиха участието си в турнирите

Каратанчева на четвъртфинал на двойки в Мексико

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Лиа Катаранчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей кортове в Бонита Спринг (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара. 

Музети на четвърфинал в Мадрид, влезе в топ 10

Италианецът Лоренцо Музети продължава с прекрасното си представяне от началото на сезона, след като се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Мадрид.

Сабаленка и Свитолина на полуфинал в Мадрид

Световната номер 1 Арина Сабаленка от Беларус и украинката Елина Свитолина се класираха за полуфинала на тенис турнира в Мадрид, като ще играят помежду си за място на финала.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф