Серина Уилямс се класира за третия кръг на "Уимбълдън" след трудна победа над румънка

Серина Уилямс се класира за третия кръг на "Уимбълдън" след трудна победа над румънка

19-годишната Симона Халеп замалко не препъна американката

Серина Уилямс се класира за третия кръг на "Уимбълдън". Трикратната победителка в това състезание надигра румънската надежда Симона Халеп съвсем не лесно след 3-6, 6-2, 6-1.

19-годишната надежда на Румъния, която отстрани таланта на Сърбия Бояна Йовановски преди това, тръгна повече от устремно. С перфектното си движение по корта дребната Халеп държеше темпото в разиграванията със завърналата след година отсъствие американка.

Характерът на Серина обаче е много познат. Изключителният й дух толкова много пъти не я е предавал, не го направи и сега. Уилямс взе изключително важен втори гейм в началото на новия сет и поведе с 2-0. Оттам нататък, бившата номер 1 в света и носителка на 13 титли от „Големия шлем“ взе нещата в свои ръце и не даде отмора на младата девойка срещу себе си.

В следващия кръг Уилямс ще играе с победителката от двубоя между Мария Кириленко и Тамарин Танасугарн.


"Мачовете от "Уимбълдън" може да гледате в българския ТВ ефир и кабел единствено по TV+!"

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.