Шампионът Алкарас на полуфинал в Лондон (ВИДЕО)

Шампионът Алкарас на полуфинал в Лондон (ВИДЕО)

Защитаващият титлата си испанец среща Медведев в спор за място на финала на „Уимбълдън“

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Третият поставен Алкарас загуби сет, но преодоля американеца Томи Пол с 5:7, 6:4, 6:2, 6:2 за 3:11 часа.

В трети пореден мач испанецът беше подложена на сериозен тест от опонента му, но 21-годишният тенисист запази хладнокръвие, за да стигне до успеха при завръщането си на Централния корт.

"Той играе страхотен тенис на трева. Спечели турнира "Куинс Клъб" и прави страхотни неща на "Уимбълдън", побеждавайки много добри играчи. Разбира се, днес беше наистина труден мач за мен", каза Алкарас за Пол в интервюто си след двубоя.

"В началото на първия сет и на втория имах чувството, че играя на клей. Големи разигравания, 10 до 15 удара за всяка точка. Така че трябваше да остана силен психически, когато загубих първия сет. Беше ми малко трудно, но знаех, че това ще бъде дълъг мач. Наистина съм щастлив, че намирам решенията и печеля", добави той.

Томи Пол взе първия сет след пробив в 12-ия гейм и поведе с 2:0 във втория. След това обаче Алкарас доминираше изцяло. Испанецът взе два пъти подаването му у след 6:4 изравни, а в следващите две части загуби само четири гейма и без проблеми стигна до крайния успех.

Сега трикратният шампион от Големия Шлем Алкарас ще играе на полуфиналите срещу номер 5 в схемата Даниил Медведев (Русия), който по-рано победи световния номер 1 Яник Синер (Италия) с 6:7(7), 6:4 ,7:6(4), 2:6, 6:3.

Преди година испанецът елиминира Медведев на същата фаза, след като загуби само девет гейма в мача и сега ще се опита да повтори този резултат.

От "Уимбълдън" изкушават фенове с дизайнерски коктейл

Организаторите на турнира по тенис от Големия шлем - „Уимбълдън“ са подготвили нов специален коктейл за феновете, посещаващи All England Club тази година, като се готвят да освежат над 500 000 гости по време на двуседмичната надпревара, започваща в понеделник.

Жегите в Англия доведоха до смущения с техниката

Квалификациите за тазгодишното издание на Уимбълдън бяха временно преустановени поради смущения в електронната система за съдийство на линиите, предизвикани от високите температури в Лондон

Екзекуторът на Григор е шампион в Майорка (ВИДЕО)

Дългочакан триумф в АТР Тура за испанеца

Джокович: Завръщането на Серина е вдъхновяващо

Сръбската тенис звезда Новак Джокович потвърди, че Серина Уилямс тренира по-усилено от всякога преди дългоочакваното си завръщане на "Уимбълдън", като не спести похвалите към 44-годишната американка

Гришо: Положението не е добро

Запазването на вътрешния баланс и пълната яснота със собствената идентичност са били най-важните неща за Григор Димитров по време на възстановяването от най-тежката контузия в кариерата му

Синер почва със сърбин на Уимбълдън

Световният номер 1 в тениса Яник Синер (Италия) ще започне защитата на титлата си от "Уимбълдън" срещу Миомир Кецманович (Сърбия).