Шампионът Алкарас: За мен това е най-красивият турнир

Шампионът Алкарас: За мен това е най-красивият турнир

Испанецът се надява неговата родина да триумфира на Евро 2024

Карлос Алкарас, едва на 21 години, вече може да се похвали с четири титли от Големия шлем. Днес той стана шестият тенисист в Оупън ерата, който печели Ролан Гарос и Уимбълдън в една и съща година. Испанският суперталант изнесе истинска тенис лекция на седемкратния шампион на Уимбълдън, Новак Джокович, побеждавайки го с резултат 6:2, 6:2, 7:6(4) и успешно защити титлата си на "свещената трева".

"Честно казано, от малък мечтая да спечеля този трофей. Бях на 11-12 години, когато в интервю казах, че искам да спечеля Уимбълдън. Изживявам тази мечта и нямам намерение да спирам дотук. Невероятно е да играеш на този красив корт и да вдигнеш този трофей. За мен това е най-красивият турнир, с най-красивите кортове и най-красивия трофей.". сподели Карлито.

Относно фактът, че изпусна 3 мачбола при 5:4 в третия сет, Карлос каза:

"Беше 40:0, но гледах прекалено напред. Джокович е невероятен боец. Знаех, че ще има шансове да се завърне. Трябваше да остана в настоящето и да спечеля точката със сервис, но не успях. Опитах се да бъда спокоен и позитивен. Когато стигнахме до тайбрек, се опитах да покажа най-добрия си тенис и съм доволен, че успях да намеря правилните решения в трудните моменти."

"За мен е огромна чест да бъда част от тези тенисисти, които са постигали подобен дубъл. Все още не смятам, че съм на тяхното ниво, но ще се опитам да продължа да следвам своя път."

Карлито сподели също така, че сега е време за UEFA EURO 2024 и няма търпение финалът да започне.

"С моя екип, със сигурност. Не знам къде ще бъде, но ще го гледам. Аз си свърших работата, да видим какво ще се случи във футбола. Ще бъде труден мач, ще го гледаме и ще видим кой ще спечели накрая."

Алкарас изказа благодарности към своя екип и семейство, които го подкрепяха през целия турнир. "Невероятно беше да имам семейството си с мен по време на турнира. Надявам се, че ще имаме още много такива незабравими моменти."

17-годишен срещу Григор Димитров в Мексико

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на турнира в Лос Кабос (Мексико).

Григор Димитров се завърна сред Топ 140 в световната ранглиста

Най-добрият българските тенисист Григор Димитров се изкачва с две места и от днес вече е 140-и, показва обновената седмична класация на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП).

Григор Димитров срещу французин в първия кръг в Лос Кабос

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на тенис турнира на твърда настилка АТП250 в Лос Кабос (Мексико), отреди тегленият жребий.

Глушкова се отказа на полуфинал в Германия

Българката с поражение от втората поставена в турнира

Французин детронира шампиона и вдигна титлата в Кицбюел (ВИДЕО)

Дебютен АТР трофей за световния номер 83

Синер и Джокович ще пропуснат силния турнир в Монреал

И двамата отпадат за надпреварата