Шарапова на 1/2-финал в Париж

Шарапова на 1/2-финал в Париж

Там рускинята ще срещне Анастасия Павлюченкова, която победи драматично с 5:7, 6:3, 7:6 (3) срещу четвъртата поставена Ангелик Кербер

Поставената под номер 1 Мария Шарапова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Париж с награден фонд 710 хиляди долара. Рускинята не срещна трудности срещу белгийката Кирстен Флипкенс, поставена под номер 8, и спечели с 6:2, 6:2 за един час игра.

Бившата номер 1 в световната ранглиста Шарапова допусна един пробив, но спечели подаването на белгийката пет пъти. Руската тенисистка има четири титли от турнири от "Големия шлем".

В друг четвъртфинален мач Анастасия Павлюченкова (Русия) победи драматично с 5:7, 6:3, 7:6 (3) срещу четвъртата поставена Ангелик Кербер (Германия), която е шампионка от 2012 година. В равностоен двубой двете постигнаха по седем аса и по четири пробива, като тайбрекът в третия сет определи крайната победителка. В решителния гейм на третата част рускинята беше по-съсредоточена и се поздрави с успех със 7:3.

На полуфиналите Мария Шарапова ще играе срещу Анастасия Павлюченкова. В късните четвъртфинали във френската столица поставената под номер 3 финалистка от миналата година Сара Ерани (Италия) играе с украинката Елина Свитолина, а Андреа Петкович (Германия) среща Ализе Корне от Франция.

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.