Шарапова оцеля в луд мач и страшна жега

Шарапова оцеля в луд мач и страшна жега

Срещата се игра при 38 градуса по Целзий

Мария Шарапова победи италианката Карин Кнап в труден мач от втори кръг на Аустралиан Оупън.

Срещата се игра при 38 градуса по Целзий. Третата в света Шарапова срещна силен отпор от страна на Кнап, 41-ва в световната ранглиста. Рускинята взе първия сет с лекота - 6-3, но втория загуби с 4-6.

Решителната, трета част премина изключително равностойно и през много обрати. В крайна сметка 26-годишната Шарапова успя да наложи волята си над връстничката си от Италия, спечелвайки сета с 10-8, а заедно с това и мача с 2:1.

Междувременно, температурата в Мелбърн продължи да се повишава. Когато термометрите удариха 41,7 градуса по Целзий, организаторите на турнира взеха решение за временно спиране на мачовете. Започнатите сетове бяха довършени, след което мачовете - временно прекратени, за да бъде затворен покривът над централния и втори кортове.

Заради жегата всички незапочнали мачове бяха пренасрочени за по-късен час. Така Григор Димитров ще играе срещу тайванеца Йен-Сун Лу, 53-ти в света, не по-рано от 09:00 часа българско време.

Вики Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста на УТА на сингъл при жените

"Фондация Григор Димитров" с турнир, които да прати деца в академията на Патрик Муратоглу

“Фондация Григор Димитров” съвместно с Тенис клуб Хасково 2015 организира турнир за подбор на две деца, които ще изпрати на тренировъчен лагер в Академията на Патрик Муратоглу през месец септември

Иван Иванов с голям скок в ранглистата и рекордно класиране

Световният шампион за юноши Иван Иванов направи огромен скок в световната ранглиста на АТР

България стартира срещу РЮА за “Били Джийн Кинг къп”

Надпреварата започва утре в Баня Лука

19-годишният испански талант Рафаел Ходар спечели турнира в Маракеш (ВИДЕО)

Той надви на финала Марко Трунгелити

Джесика Пегула защити титлата си в Чарлстън след лесна победа на финала (ВИДЕО)

Тя надви убедително украинката Юлия Стародубцева