Шарапова загуби от 79-ата в света

Шарапова загуби от 79-ата в света

Мачът помежду им, който бе от 3-и кръг на турнира, премина изключително оспорвано, като продължи 2 часа и 36 минути

Мария Шарапова сензационно загуби от квалификантката Камила Джорджи от Италия на BNP Paribas Open в Индиън Уелс, Калифорния.

26-годишната рускиня е 5-а в световната ранглиста, а 22-годишната италианка - едва 79-а. Мачът помежду им, който бе от 3-и кръг на турнира, премина изключително оспорвано, като продължи 2 часа и 36 минути.

Джорджи взе първия сет с 6-3, като с агресивната си игра определено изненада Шарапова. Рускинята все пак успя да се върне в мача, спечелвайки втория сет с 6-4. Решителният трети сет младата италианка спечели с тай-брек 7-5, а с това и мача с 2-1.

Това е първата победа за Джорджи срещу тенисистка от топ 10 в световната ранглиста. В следващия кръг тя ще играе срещу сънародничката си Флавия Пенета, наложила се над австралийката Саманта Стоусър с 6-4, 3-6, 6-1/.  

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки