Шиникова на четвъртфинал за двойки в Египет

Шиникова на четвъртфинал за двойки в Египет

Йоана Монева приключи бързо

Изабелла Шиникова продължава към 1/4-финалите на двойки на турнира на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставените под №3 в схемата българка и Фиона Ганц (Швейцария) победиха Влада Степанова (Русия) и Кайли Деми Тезо (Япония) с 6:3, 6:2.

Друга българка - Йоана Монева, отпадна в първия кръг при дуетите. Монева и Ана Бочорадзе (Грузия) претърпяха поражение поставените под №2 рускини Анастасия Ковальова и Ксения Зайцева с 4:6, 0:6.

В надпреварата на сингъл Изабелла Шиникова е водачка в схемата и започва утре срещу квалификантката Мафи Остеррайхер (Австрия), а другата българка в основната схема - Юлия Стаматова, ще стартира също в сряда срещу №6 Фиона Ганц (Швейцария).

Шиникова е в серия от пет поредни победи поединично, след като в неделя спечели друг турнир от веригата на Международната федерация по тенис ITF от същия ранг в Шарм ел Шейх.

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро

Коко Гоф триумфира в Ухан след успех над Пегула

Американската тенисистка Коко Гоф победи сънародничката си Джесика Пегула с 6:4, 7:5 на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3,65 милиона долара