Шок за Синер! Все пак може да бъде наказан за допинг

Шок за Синер! Все пак може да бъде наказан за допинг

Световният №1 в тенися Яник Синер все пак може да бъде наказан за нарушение на допинг правилата.

Това става ясно от изказване на Витолд Банка, президентът на Световната антидопингова агенция (WADA). 

"Синер е отговорен за действията на своя треньорски щаб", заяви президентът на WADA Витолд Банка пред полския портал RZ.

Както е добре известно, световният №1 даде положителен тест за забраненото вещество клостебол на два пъти по време на миналогодишния Мастърс в Индиън Уелс, но не беше отстранен, след като на 20 август независима комисия реши, че няма вина или небрежност от негова страна в този инцидент.

Замърсяването със стероида бе факт след масаж на физиотерапевта на двукратния шампион от Australian Open. Синер съдейства и независим съд постанови, че италианецът е невинен.

WADA обжалва това решение.

Ситуацията на Яник беше сравнена с тази на Ига Швьонтек, която беше отстранена за месец, въпреки че тя също не беше направила "нищо лошо".

"Има няколко важни фактора. Първоначално той дал положителна проба за забранено вещество, но се установило, че няма умисъл. Трябва да има разлика между случая на Ига Швьонтек и Яник Синер, тъй като в нейния случай това беше лекарство, докато това е продукт, който неговият физиотерапевт използва.

"В този случай наказанието може да продължи от една до две години", каза Карън Мурхаус, изпълнителен директор на Международната агенция за интегритет в тениса (ITIA).

Делото ще приключи в средата на април и тогава ще стане известна и точната санкция.

Тенисистите на протест с медийните си изяви на „Ролан Гарос“

Тенисистите планират да ограничат времето си за пресконференции като част от протестите за наградния фонд на Откритото първенство на Франция, пише агенция ДПА.

Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор

Новак Джокович потвърди, че дългогодишният му приятел и сънародник Виктор Троицки става негов треньор преди Откритото първенство на Франция по тенис, където сърбинът ще опита да спечели рекордна 25-та титла от Големия шлем.

Жалко! Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"

Тя отстъпи срещу Полина Кудерметова

Притеснение за организаторите на "Ролан Гарос": Готви се протест

Водещите тенисисти планират да ограничат медийните си изяви

Илиян Радулов с фалстарт в Испания

Българинът допусна поражение в първия кръг на сингъл

Джокович с много нестандартен ход преди "Ролан Гарос"

Той взе в щаба си Виктор Троицки