Швейцария постигна втора победа в турнира "Хопман къп"

Швейцария постигна втора победа в турнира "Хопман къп"

Федерер и Бенчич се справиха с 4:1, 4:2 над съперниците си

Двукратният победител Швейцария постигна втора победа в тазгодишното издание на турнира за смесени отбори "Хопман къп". В Пърт швейцарците надиграха Германия с 2:1 победи и по този начин се изравниха с Франция на върха в класирането на група "А" с по две победи от два мача.
 
Така победителят в групата и финалист в турнира ще бъде определен от директния сблъсък между двата тима в петък. В ранния двубой при мъжете Александър Зверев даде аванс на Германия, след като се наложи със 7:6(1), 6:7(4), 7:6(4) над Роджър Федерер. 
 

Швейцария обаче успя да изравни резултата на 1:1 победи, след като Белинда Бенчич надигра Андреа Петкович с 6:3, 6:4. Така мачът на двойки трябваше да определи крайния победител. В него Федерер и Бенчич се справиха с 4:1, 4:2 над съперниците си, като по този начин изхвърлиха Германия от спора за първото място в групата. 

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки