2. Тенис
  3. Симон съхрани шансовете си за полуфинал след победа над Щепанек

Симон съхрани шансовете си за полуфинал след победа над Щепанек

Френският тенисист Жил Симон записа втора победа в „червената група” на турнира „Мастърс Къп” в Шанхай.

Симон надделя с 2:0 сета (6:1, 6:4) над представителя на Чехия Радек Щепанек. Чехът, който замени Анди Родик след първите срещи, не се представи на ниво в мача и го загуби за едва 1:11:01 часа игра. Симон даде един гейм на своя съперник в първия сет, а във втория надделя с 6:4. Той проби 3 пъти сервиса на Щепанек, като не му позволи дори да стигне до точка за брейк в собственото си подаване. Статистиката показва още 56 реализирани точки срещу едва 37 в полза на французина. Така Симон чака края на срещата Роджър Федерер – Анди Мъри, за да разбере дали ще играе в полуфиналите на надпреварата. Федерер има 1 победа и 1 загуба, докато Мъри е с 2-а успеха.