Синер чака на финала Гришо или Зверев (ВИДЕО)

Синер чака на финала Гришо или Зверев (ВИДЕО)

След като даде само 3 гейма на Медведев

Яник Синер се класира на финал в турнира по тенис за мъже в Маями, след като надделя над руснака Даниил Медведев с 6:1, 6:2 за едва час и девет минути.

Така италианецът чака победителя от двубоя между Григор Димитров и Александър Зверев за битката за титлата.

Турнирът за мъже в Маями е от ранг АТП 1000 и е с награден фонд в размер на 8,995 щатски долара. При успех на финала 22-годишният Синер ще достигне второто място в АТП, което ще бъде и най-високият ранг в кариерата му.

Синер поведе с 5:0 в началото на двубоя срещу Медведев и продължи да доминира над руснака в остатъка от мача. Той взе рядко вижданите на подобно ниво десет последователно точки между края на първия сет и началото на втория, което тотално пречупи съперника му. В тази серия Синер проби Медведев за начало на втората част и италианецът продължи безупречната си игра до края. Той завърши с едва 12 непредизвикани грешки срещу 22 за руснака.

"Обикновено той не греши толкова често. Исках да се възползвам от това, защото очаквах много труден мач. Ако ме бе пробил в първия или втория сет, то тогава нещата щяха да изглеждат далеч по-различно", заяви Синер, цитиран от ATP.

Синер ще играе за трети път в кариерата си на финал в Маями. До момента той има една титла на ниво АТП 1000, постигната в Торонто през 2023.

Донски завърши “Чаланджър” сезона с титла в Мая

Българският национал триумфира на двойки

Изабелла Шиникова стана вицешампионка на двойки в Монастир

Във финала тя и италианката Анастасия Абанято загубиха от американки

Александър Донски близо до дебют в топ 100

Българинът се класира за четвърти “Чаланджър” финал през сезона

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на тенис турнир в Турция

Българинът Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 30 хиляди долара.

Елизара Янева загуби драматично от шампионката от US Open на турнир в Търнава

Предната седмица тенисистката игра финал на друг турнир в Словакия

Донски на полуфинал в Мая

27-годишният българин си осигури 36 точки

16-годишна спря Шиникова в Тунис

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 30 хиляди долара.

Динко Динев отпадна на двойки в Пакистан

Динко Динев отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите „Чалънджър 50“ на твърда настилка в Исламабад (Пакистан) с награден фонд от 60 хиляди долара.

Каратанчева напред в Турция

Българката Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.