Синер и Джокович продължават напред на финалите на АТП

Синер и Джокович продължават напред на финалите на АТП

Италианецът победи Руне

Италианецът Яник Синер победи Холгер Руне (Дания) в последния си мач от Зелената група на Финалите на АТП в Торино.

Синер надделя с 6:2, 5:7, 6:4 за 2:33 часа и постигна трети успех. Така той заедно с шесткратния шампион и световен номер 1 Новак Джокович продължават на полуфиналите. 

Италианецът, който победи Стефанос Циципас и Джокович в първите си два двубоя, направи пробив в деветия гейм на третия сет, след което при свое подаване затвори мача.

"За мен тази победа беше наистина важна, особено след добрата победа срещу Новак. Никога не съм печелил срещу Руне, така че наистина дадох всичко от себе си. Започнах много добре. Във втория сет той сервираше по-добре, движеше се по-добре, така че мачът беше много по-равностоен. Третият сет можеше да го спечели и той. При 4:3 спасих точка за пробив. Днес беше малко като влакче в увеселителен парк, но наистина съм щастлив и се радвам, че съм на полуфиналите", каза Синер след успеха.

За италианеца това е първи успех в три мача срещу датчанина. С баланс от 60 победи и 14 загуби за сезона той е на два мача от спечелването на петата си титла в една година за първи път в кариерата си. 22-годишният Синер, който стана шампион в Монпелие, Пекин, Торонто и Виена този сезон, е първият италианец, който се класира на полуфиналите на сингъл в 54-годишната история на Финалите на АТП.

"Това със сигурност означава много за мен, защото е тук, в Италия, в Торино - специално място, специален турнир. Много съм щастлив, че имам шанса да имам поне още два мача. Надявам се да успея да завърша годината по добър начин. Мисля, че вървя в правилната посока и нека видим какво ще последва", добави той. 

Адриан Андреев отпадна още на старта в Анталия

Българинът бе поставен под номер 8 в схемата

Донски с рекордно класиране в кариерата си

Александър Донски се изкачи до рекордната в кариерата си 120-ата позиция в световната ранглиста по тенис на двойки при мъжете след успеха си при дуетите в турнира от сериите „Чалънджър“ в португалския град Мая.

Отиде си легендарен италиански тенисист

Двукратният шампион на сингъл от Откритото първенство на Франция Никола Пиетранджели от Италия почина на 92-годишна възраст, съобщи Италианската тенис федерация.

Тенисисти нападнаха ATP

Календарът на  ATP през 2026 ще претърпи някои промени. Турнирите в Южна Америка стават все по-малко, като те ще бъдат едва 3 през следващата  година.

Донски завърши “Чаланджър” сезона с титла в Мая

Българският национал триумфира на двойки

Изабелла Шиникова стана вицешампионка на двойки в Монастир

Във финала тя и италианката Анастасия Абанято загубиха от американки

Александър Донски близо до дебют в топ 100

Българинът се класира за четвърти “Чаланджър” финал през сезона

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на тенис турнир в Турция

Българинът Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 30 хиляди долара.

Елизара Янева загуби драматично от шампионката от US Open на турнир в Търнава

Предната седмица тенисистката игра финал на друг турнир в Словакия