Синер преодоля сравнително лесно Шелтън и е на 1/2-финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Синер преодоля сравнително лесно Шелтън и е на 1/2-финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Лидерът в световната тенис ранглиста стигна до трисетов успех

Световният номер 1 Яник Синер стигна до полуфинал на Уимбълдън, след като постигна чиста победа с 3:0 сета (7:6 (2), 6:4, 6:4) над Бен Шелтън.

Италианецът, който стигна до мач с Шелтън след отказването на Григор Димитров заради контузия, не срещна проблеми с американския младок освен в първия сет. В откриващата част нямаше точки за пробив, което доведе до тайбрек, в който Шелтън поведе с минипробив, но след това не спечели нито точка повече. 

Американецът пропусна две точки за пробив в първия гейм на втория сет, а Синер реализира късен такъв за 6:4, с което поведе в общия резултат с два сета. 

В третия сет Синер стигна до първите точки за пробив в 11-ия гейм и реализирайки третата спечели мача.  

Сензацията е факт: Квалификант взе титлата в Шанхай

Валентин Вашро победи братовчед си във финала на „Мастърс“-а

Финалист изкара повече в Шанхай, отколкото в цялата си кариера

Най-изненадващият финалист на турнир от сериите "Мастърс 1000" Валентин Вашеро от Монако е спечелил едва 4 077 в професионалната си кариера до момента.

Коко Гоф е на финал в Ухан след лесна победа над Джазмин Паолини

Американката даде седем гейма на своята опонентка

Братовчеди ще спорят за титлата в Шанхай

Артур Риндеркнех срещу Валентен Вашеро във финала на турнира "Мастърс" в Шанхай

Пегула детронира Сабаленка в Ухан

Победната серия на Арина Сабаленка на тенис турнира в Ухан, Китай спря на 20.

Шок в Шанхай: 204-ият в света елиминира Новак Джокович (ВИДЕО)

Новак Джокович не успя да се класира за финала на Шанхай Мастърс, след неочаквана загуба на полуфиналите от тенисиста от Монако Валентен Вашеро

Нестеров отпадна на полуфиналите в Гърция

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара

Арина Сабаленка отново ще е №1 в света в края на годината

Арина Сабаленка ще завърши втори пореден сезон на върха в ранглистата на Женската тенис асоциация (WTA)

Ще успее ли Джокович да спечели “Мастърс”-а в Шанхай?

38-годишният сърбин при всяко излизане на корта подобрява рекорд след рекорд