Синер взе титлата в Синсинати

Синер взе титлата в Синсинати

Вижте подробности

Водачът в световната ранглиста по тенис при мъжете Яник Синер (Италия) спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 795 555 долара.

Синер надигра във финала американеца Франсис Тиафо със 7:6(4), 6:2 за час и 38 минути, въпреки скорошните си здравословни проблеми и остава фаворит за предстоящото Открито първенство на САЩ.

Трофеят е пети за Яник Синер за годината и първи в Синсинати. Той стана първият италианец, който печели надпреварата в щата Охайо, както и първият тенисист с две титли от веригата "Мастърс" през 2024-а.

23-годишният Синер, който през последните няколко месеца се бореше с проблем с тазобедрената става и пропусна Олимпиадата в Париж, направи грешки в началото и накуцваше след няколко точки в напрегнатия първи сет. Италианският тенисист подобри играта си тайбрека, справяйки се с мощния сервис на Тиафо.

Във втория сет Яник Синер поведе с 2:0 след ранен пробив и удържа преднината си до края на двубоя.

"Седмицата беше доста тежка. Много съм щастлив от днешния мач", каза Синер в интервюто си на корта след финала.

"Беше много трудно психологически. Франсис направи страхотна серия тук. Опитвах се да направя най-доброто, на което съм способен. И двамата бяхме уморени, чувствахме напрежение, но съм доволен от нивото, което показах особено във важните моменти", добави италианецът.

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация