СКАНДАЛ: Експерт нападна Надал за допинг

СКАНДАЛ: Експерт нападна Надал за допинг

Вижте подробности

Допинг експертът Фритц Зьоргел се усъмни в "чистотата" на Рафаел Надал от допинг. Той попита публично защо испанецът не е казал какви субстанции има в инжекциите, които си е слагал по време на "Ролан Гарос". Тогава испанецът спечели титлата за рекордния 14- и път в Париж и 22-и в Големия шлем, въпреки болките в крака си.

Надал страда от синдрома "Мюлер-Вайс" и е трябвало да слага инжекции, за да не чувства краката си. Само така той може изобщо да играе тенис. 

"Още съм изненадан, че не казват каква субстанция е имало в спринцовките. Ако е забранено вещество, то Надал е трябвало да получи официално медицинско разрешение за използването им. В нямаше да има нищо лошо. Той е обществена фигура и публиката трябва да знае всичко по въпроса", заяви Зьоргел.

Германецът не за пръв път напада Надал. "Анаболните стероиди са класика в тениса. Така че не съм изненадан. От десетилетия следя събития и имам ясна представа за всичко. Тенисът е сред топ 4 спорта, когато става въпрос за допинг, в допълнение към зимните спортове и колоезденето. Рафаел Надал показва признаци на аномалия. Често се съмнявам, предвид целия му атлетизъм. Той също идва от Испания, страна, която не е известна с правилното „наблюдение“ на своите спортни герои", заяви Зьоргел преди време по адрес на Рафа Надал.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000