Стаматова се класира за финала на турнир по тенис в Турция

Стаматова се класира за финала на турнир по тенис в Турция

На полуфиналите българката, която е поставена под номер 2 в основната схема, спечели убедително с 6:0, 6:2 срещу американката Сара Лий

Юлия Стаматова ще играе на първия си финал на сингъл за годината. Тя достигна до битката за титлата на турнира в турския курорт Анталия, който е с награден фонд 10 000 долара. На полуфиналите българката, която е поставена под номер 2 в основната схема, спечели убедително с 6:0, 6:2 срещу американката Сара Лий. 

 

Стаматова се класира за финала без загубен сет. Там тя ще се изправи срещу поставената под номер 1 Айла Аксу от Турция. С успеха 22-годишната левичарка заслужи 7 точки за световната ранглиста и 980 долар.

 

Днес българката ще излезе и във финала на двойки, където заедно с Аксу ще се изправят срещу Емина Бекташ и Сара Лий от САЩ.

Денислава Глушкова би сръбкиня в в Куршумлийска Баня

Българката търси силно представяне в трети пореден турнир в Сърбия

 Лидия Енчева тръгна с победа в Отопени

Срещата продължи 3 часа и 33 минути

Швьонтек на четвъртфинал в Синсинати (ВИДЕО)

Джесика Пегула отпадна

Григор Димитров се оттегли от US Open

Чилиец заменя българина

Ива Иванова е на четвъртфинал в Тунис

На двойки

Шампионът от Уимбълдън се препъна още в първия кръг в София

Шампионът на Уимбълдън при юношите Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от категория ATP Challenger 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Александър Василе отпадна още в първия кръг на Чалънджър-а в София

Александър Василев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра