Стефани Арсова достигна полуфиналите на сингъл на Редута Къп

Стефани Арсова достигна полуфиналите на сингъл  на Редута Къп

Състезателката на клуб "15:40" победи Сара Мадрашка с 6-0, 6-3

Състезателката на ТК "15:40" Стефани Арсова се класира за полуфиналите на международния тенис турнир "Редута Къп с БНП Париба". Българката, която тренира в клуба домакин на проявата, се наложи с 6-0, 6-3 над друга българка - Сара Маздрашка ("Софийски тенис клуб").

Така за място във финала Арсова ще играе срещу представителката на Македония Бистра Петреска. Полуфиналите са утре.

По-рано днес българинът Ивайло Найденов в тандем с французина Теодор Мерли отстъпи във финала на двойки с 2-6, 6-7 на руснаците Михаил Фоменков и Павел Карпущкин.

Турнирът е включен в календара на европейската тенис асоциация “Тенис Европа”, а българските участници ще получат точки и за националните ранглисти до 12 г. съгласно новия регламент на БФТ. 
Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос