Страхотно! Продължава победният рейд на Милев в Анталия

Страхотно! Продължава победният рейд на Милев в Анталия

Българинът вече е на полуфинал

Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. 

Поставеният под номер 3 Милев се наложи над шестия в схемата Джузепе Ла Вела (Италия) със 7:5, 6:7(4), 6:1. Срещата продължи 3:04 часа. Българинът победи този противник и на финала на турнира в Анталия през миналата седмица, когато стана шампион.

На полуфиналите Милев ще играе срещу Стефан Палоси. Румънецът победи на четвъртфиналите друг българин Антъни Генов с 6:2, 6:1 за 84 минути.

По-късно днес Генов ще играе на полуфиналите в турнира на двойки. Българинът и Феликс Коруин (САЩ), поставени под номер 2, ще играят срещу представителите на домакините Мерт Алкая и Гьокберк Сариташ.

През миналата седмица Генов триумфира с титлата на двойки на друг турнир в Анталия.

Габриел Донев пък отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнир на червени кортове на остров Киш в Иран с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Дан Александру Томеску (Румъния) с 1:6, 2:6 за 77 минути.

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс