Свитолина отстрани Швьонтек по пътя си за трета титла в Рим

Свитолина отстрани Швьонтек по пътя си за трета титла в Рим
Източник: БГНЕС

Украинката Елина Свитолина ще се опита да спечели трета титла от турнира по тенис в Рим, който се провежда на клей и е с награден фонд 8 312 293 долара, след като отстрани полякинята Ига Швьонтек в три сета – 6:2, 4:6, 6:2.

Швьонтек, която е на 3-о място в ранглистата, има три титли от това състезание, което е от веригата WTA 1000.

„След толкова много години чувството, че отново ще бъда на финал истински ме сгрява и ме прави щастлива“, заяви Свитолина, която е вдигала купата на този корт през 2017-а и през 2018-а година.

Полякинята Швьонтек имаше доста добро представяне в атакуващ план, като вкара 28 уинъра, но цели 50 непредизвикани грешки нямаше как да останат без влияние върху крайния резултат. Също така за номер 7 в схемата сериозно влияние оказа и тежката битка на четвъртфинала с Елена Рибакина (Казахстан), което изцеди буквално силите й.

В битка, която продължи два часа и 15 минути, Свитолина демонстрира невероятни нерви и търпение. Тя започна първия сет също доста неубедително и даде две от подаванията си, но в крайна сметка едно повече и то в решаващите осми и десети гейм. След срив във втория сет, украинката се върна по-силна за третия и там почти не остави шансове на уморената Швьонтек.

Съперничката й на финала в събота Коко Гоф отстрани Сорана Кърстя с 6:4, 6:3 за 78 минути, а миналата година падна в мача за титлата от Джазмин Паолини (Италия).

Илиян Радулов на четвъртфинал в Испания

20-годишният българин записа девета поредна победа

Нестеров отпадна в Италия

Българинът допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира в Реджо Емилия

Българска тийнейджърка дебютира в Големия шлем

Елизара Янева ще участва в квалификациите на „Ролан Гарос“

Синер мина безпроблемно през Рубльов за полуфинал в Рим (ВИДЕО)

Италианецът е все по-близо до трофея във Вечния град

Стаматова на четвъртфинал в Сърбия

Тенисистката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иван Иванов на четвъртфинал в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис" Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей за мъже във Вик (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.