Тенисистите от Русия и Беларус с декларации за неутралитет на "Уимбълдън"

Тенисистите от Русия и Беларус с декларации за неутралитет на "Уимбълдън"

Вижте подробности

Всички руски и беларуски тенисисти, които искат да играят на "Уимбълдън" 2024, трябва предварително да подпишат декларации за неутралитет, както направиха през миналата година, съобщиха за агенция ТАСС от пресслужбата на турнира.

Откритото първенство на Великобритания е един от четирите турнира от Големия шлем и се провежда на тревни кортове. Двубоите от основната схема ще се проведат от 1 до 14 юли.

"Тенисистите от Русия и Беларус трябваше да подпишат декларация за неутралитет, за да участват в турнира през миналия сезон", казаха от пресслужбата на "Уимбълдън".

През 2022 година всички руски и беларуски тенисисти не бяха допуснати до участие на "Уимбълдън" заради военната агресия на Русия на територията на Украйна. АТП и УТА лишиха турнира в Лондон от точки за класиране в световната ранглиста.

На 31 март тази година организаторите на "Уимбълдън" решиха да позволят на руски и беларуски тенисисти да участват в турнира като неутрални състезатели и при спазване на множество различни условия.

Елизара Янева достигна до първи четвъртфинал на сингъл на турнир от сериите WТА 125

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Елизара Янева се класира за първи път в кариерата си за четвъртфинал на сингъл на турнир по тенис от сериите WТА 125.

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Хърватия

Българинът Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Самобор (Хърватия) с награден фонд 30 хиляди долара.

Маздрашки отпадна във втория кръг на турнир по тенис в Румъния

Анас Маздрашки отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Четири българки се класираха за втория кръг в Хасково

Солидно представяне от сънародничките ни на силния турнир на родна земя

Кузманов започна с победа в Хърватия

Виктор Марков отпадна

Григор Димитров продължава напред в Дъблин (ВИДЕО)

Хасковлията се справи с Конър Ганън