Тийм с обрат срещу Федерер, грабна титлата на Индиън Уелс

Тийм с обрат срещу Федерер, грабна титлата на Индиън Уелс

Маестрото реализира едва 2 от 11 възможности за пробив

Доминик Тийм успя да победи Роджър Федерер и спечели титлата на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс. Австриецът стигна до най-голямата титла в кариерата си след победа с 3:6, 6:3, 7:5.
 
Федерер, който по-рано този месец спечели титла номер 100, загуби втори пореден финал в Индиън Уелс, след като миналата година отстъпи на Хуан Мартин Дел Потро, и отново пропусна шанс да стигне до рекордна шеста титла на турнира в Калифорния. Двубоят днес също бе свързан с пропуснати шансове. Швейцарецът реализира едва 2 от 11 възможности за пробив. 
 
Тийм печели титла от сериите Мастърс за първи път, след като досега имаше два загубени финала. 25-годишният австриец до края на миналата година бе един от малцината с положителен баланс срещу Роджър. Сега той отново си върна този статут, като статистиката е 3 победи за Тийм срещу 2 за швейцареца. С този успех Доминик изпревари швейцареца и от днес ще е четвърти в света, а Федерер пети.
 
 
Федерер започна отлично двубоя и след ранен пробив поведе с 3:1. Той доминираше, но допусна Тийм да спечели гейм при негов сервис. Швейцарецът бързо отговори с нов пробив за 5:3 и след това сложи край на сета след 37 минути. В него Роджър бе безгрешен при излизанията си на мрежата - 8 спечелени точки от осем опита. 
 
Рекордьорът по титли от Големия шлем бе спечелил последните 20 финала, в които бе взимал първия сет. Австриецът обаче не смяташе да се предава и получи неочаквана помощ. Федерер не вкарваше първия си сервис и това доведе до пробив. Тийм заигра изключително, като успяваше да намира точните решения при атаките на Роджър и в разиграванията от дъното на корта. Доминик поведе с 4:1 и не погледна назад до края на сета. 
 
 
Третата част се превърна в оспорвана битка, в която Федерер пропусна шансовете си, а съперникът му се възползва от тях. Австриецът измъкна много тежък гейм за 4:4, в който спаси възможност за пробив и бе подложен под сериозен натиск. В следващия гейм бившият номер 1 в света бе на две точки от победата, но Тийм отново запази концентрация и бе на много високо ниво. Тогава дойде и моментът на Доминик, който проби за 6:5 и след това стигна до крайния успех.

 

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова

Иван Иванов загуби от опитния словак Алекс Молчан в първия кръг на турнира в София

Нашето момче отстъпи в два сета