ТОЙ ГО НАПРАВИ! Алкарас пречупи вездесъщия Джокович на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Световният номер 1 запазва позицията си след петсетова драма на централния корт

Карлос Алкарас е новият шампион на Уимбълдън, след като успя да победи с 3:2 сета Новак Джокович за близо пет часа игра.

В първия сет Джокович бе абсолютно безкомпромисен, като на бърза ръка поведе с 5:0 с два пробива. Алкарас успя да спечели един гейм, колкото да не загуби на нула, а с гейм на нула сърбинът затвори първия сет.

Във втората част младият испанец се посъвзе и бе доста по-равностоен на именития си съперник. Алкарас проби за 2:0, но Ноле веднага направи рибрейк. Повече пробиви в сета нямаше, което доведе до тайбрек. В него силите също изглеждаха доста изравнени, като се играеше точка за точка. При 6:6 обаче испанецът спечели две поредни и изравни резултата в сетовете - 1:1.

Със загубения от Алкарас тайбрек Джокович сложи край на впечатляващата си серия от 15 спечелени в турнири от Големия шлем. Въпросната серия започна срещу Григор Димитров в двубоя между двамата от третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Алкарас успя да започне и третата част по много добър начин, печелейки подаването на Джокович, а след това затвърди пробива. Петият гейм бе истинско шоу, като се игра почти 27 минути, а Ноле отрази шест точки за пробив, но при седмата се пропука и така испанецът поведе с 4:1. На свой сервис световният номер 1 даде само точка на Джокера, за да увеличи преднината си до 5:1. С нов пробив Алкарас поведе в общия резултат - 2:1 сета.

В първия си сервис гейм на четвъртия сет Джокович отрази две точки за пробив и успя да си спечели подаването. Сетът вървеше гейм за гейм, когато в петия Ноле от третия опит успя да пробие Алкарас, за да поведе с 3:2. С пробив в деветия гейм Джокович спечели четвъртия сет и прати мача в решителен пети.

В първия гейм на петата част Джокович отрази точка за пробив, същото стори и Алкарас в своя сервис гейм. Испанецът успя да пробие в следващия гейм и да поведе с 2:1. Така до края на срещата съумя да задържи аванса си от един пробив и взе последната част 6:4.