Травма спря Димитър Кузманов на "Чалънджър" в Италия

Травма спря Димитър Кузманов на "Чалънджър" в Италия

Прочетете подробности

Българският тенисист Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Олбия (Италия) с награден фонд от 145 хиляди евро.

Националът на България за Купа "Дейвис" се отказа заради физически проблем, след като загуби първия сет срещу четвъртия в схемата и бивш номер 38 в света Алекс Молчан (Словакия) с 6:7(5). Двубоят трябваше да бъде довършен днес, след като вчера беше отложен заради дъжд при 3:3 гейма. При доиграването пловдивчанинът проби и поведе с 5:3, но не успя да затвори сета и се стигна до тайбрек. В него българинът имаше аванс при 5:4 точки, но със серия от три поредни разигравания 115-ият в класацията на АТП в момента Молчан стигна до успеха, а след това Кузманов реши да прекрати участие в двубоя.

30-годишният българин заработи 1420 евро, но няма да прибави точки към актива си за световната ранглиста, в която към момента заема 196-ото място.

Анди Мъри избухна срещу супервайзъра в мача на Гришо

"Това е нелепо", заяви бившият тенисист

Синер: Не бих искал такава победа эа нищо на света (ВИДЕО)

Световният номер 1 в тениса – Яник Синер, показа джентълменско поведение, след като Григор Димитров получи тежка контузия в осминафиналния мач помежду им на Уимбълдън

ЖАЛКО!!! Невероятен Гришо поведе с 2:0 на Синер и се контузи (ВИДЕО)

Българинът се отказа през сълзи

Джокович обърна Де Минор и е на 1/4-финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Великобритания, след като победи Алекс де Минор с 3:1 сета (1:6, 6:4, 6:4, 6:4) в мач, продължил 3 часа и 20 минути

Организаторите на "Уимбълдън" планират разширяване на комплекса с нов модерен корт

Той ще е с 8000 седящи места и с прибиращ се покрив, но местни жители оспорват тази идея

От "Уимбълдън" се извиниха за неизправност на електронната система

Представители на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" се извиниха на Анастасия Павлюченкова (Русия) и Сонай Картал (Великобритания) заради възникналата неизправност на новата електронна система за отчитане на линията на Централния корт в Лондон.

Анисимова отстрани Линда Носкова и e на четвъртфинали на Уимбълдън

13-ата поставена американка Аманда Анисимова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

В Сърбия цензурираха жест на Джокович

Вижте подробности

Български таланти пишат история на Уимбълдън

Елизара Янева се класира за втория кръг