Травма спря шампиона Надал в Австралия

Травма спря шампиона Надал в Австралия

Испанецът отпадна още във втория кръг заради контузия

Действащият шампион на Аустрелиън Оупън Рафаел Надал отпадна още във втория кръг на тазгодишното издание на турнира, след като загуби от американеца Макензи Макдоналд с 4-6, 4-6, 5-7.

Испанецът бе измъчван от контузия в бедрото, поради която почти не можеше да се движи в голяма част от двубоя.

С течение на двубоя на Род Лейвър Арина стана ясно, че миналогодишният победител има сериозен физически проблем, като постепенно той се влошаваше и въпреки че Рафа поиска медицински таймаут в края на втория сет, травмата в бедрото не му позволяваше да играе.

Все пак Надал реши да не се отказва и да довърши мача, като дори взе пет гейма в третия сет, но в крайна сметка загуби след два часа и 32 минути игра.

Въпреки ситуацията, рекордьорът по титли от Големия шлем показа завидни умения от място и завърши с 42 печеливши удара срещу 31 непредизвикани грешки, но 63-ят в света Макдоналд бе търпелив и спокоен, като реализира 42 уинъра срещу 22 грешки.

Рафа успя да вземе подаването на съперника си два пъти, но допусна пет пробива и в крайна сметка се раздели с надпреварата.

По този начин Макдоналд се класира за третия кръг в Мелбърн, където ще срещне японеца Йохишито Нишиока или квалификанта от Чехия Далибор Свърчина.

Лидия Енчева с четвъртфинал в Брашов

Българката е втора поставена в турнира

Топ поставеният се оплака от криви линии на Фючърса в София

Максим Шазал сподели публично разочарованието си

US Open обяви исторически висок награден фонд

Увеличението на паричните премии в Ню Йорк е с цели 20 процента

Наоми Осака достигна първи финал на турнир от сериите УТА 1000 от три години

Нейна съперничка ще бъде тийнейджърка от Канада

 Виктория Томова с нова победа в Синсинати, влезе в основната схема

Българката с втори успех над Елза Жакмо

Лиа Каратанчева с драматична загуба в Австрия

Ранно отпадане за българката на двойки

Александър Василев и Анас Маздрашки с победи в София

Двамата продължават към втория кръг на сингъл на турнир за мъже от ITF в

Джокович заяви участие в най-скъпия тенис турнир

Новак Джокович ще бъде част от зрелището в Рияд, след като сръбският тенисист прие предложението да бъде част от Six Kings Slam, тенис турнирът с най-богатия награден фонд в историята

Шиникова на 1/4-финал в Лайпциг

Българката продължи напред на двойки