Целта ми е в края на годината да съм в топ 20, заяви Гришо

Целта ми е в края на годината да съм в топ 20, заяви Гришо

21-годишният български тенисист коментира, че не се вълнува от това, което се говори и пише за него в медиите

Григор Димитров заяви, че целта, която си е поставил е в края на годината да бъде в „Топ 20” на световната ранглиста.

Преди осминафиналния си мач от турнира от сериите „Мастърс” в Монте Карло срещу Флориан Майер от Германия, Димитров даде интервю пред френския сайт welovetennis.fr.

21-годишният български тенисист коментира, че не се вълнува от това, което се говори и пише за него в медиите. Димитров заявява, че е изключително взискателен към себе си и винаги си поставя възможно най-високи цели. Най-важното, според него, е да показва стабилни игри във всеки турнир.

Българският тенисист коментира, че състезателите в неговия спорт не трябва да зациклят след победа или загуба и трябва да се стремят винаги да са в максимална физическа и най-вече емоционална форма. Според Димитров, само тогава ще успяват да постигат максимално това, което си поставят като цели.

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг