Циципас и Рууд продължават напред на Олимпиадата в Париж

Циципас и Рууд продължават напред на Олимпиадата в Париж

И двамата постигнаха победи

Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на тенис турнира на Олимпийските игри в Париж, след като се наложи лесно с 6:1, 6:2 над Дан Еванс за 52 минути.

Първият сет започна гейм за гем, след което гъркът проби за 3:1. Циципас затвърди пробива, след което стигна до нов брейк за 5:1. Световният №11 затвори без проблеми първата част при 6:1.

След размяна на по един гейм в началото на втория сет Циципас проби за 2:1, след което затвърди с 40:0. С още едно подаване на нула за 4:2 и пробив за 5:2 гъркът сервира за мача и го спечели.

В друг любопитен мач от Игрите във френската столица Каспер Рууд допусна изоставане, но обърна италианеца Андреа Вавасори за крайния успех с 4:6, 6:4, 6:3 за 2 часа и 4 минути.

РЕЗУЛТАТИ

Роман Сафиулин – Томас Мартин Ечевари 2:0 (6:0, 7:6(1)
Франсиско Серундоло – Уго Юмбер 2:1 (7:5, 6:7(5), 7:5)

Динко Динев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир в Турция

Лошото време сериозно обърка програмата на турнира в Кайзери

Новак Джокович преди участието си на "Ролан Гарос": Не знаех дали ще мога да играя

Сърбинът е с куп въпросителни около формата си

Очаква ни дебютна WTA шампионка в Рабат (ВИДЕО)

Анхелина Каренина и Петра Марчинко в спор за първа титла

Пол срещу  за Бусе за титлата в Хамбург (ВИДЕО)

За Пол това е четвърта победа на клей срещу играч от топ 10

Звезди празнуват с Монфис

Гаел Монфис загря за последното си участие на Откритото първенство на Франция по тенис с демонстративен мач, в който се включи съпругата му и номер 7 в световната ранглиста при жените Елина Свитолина, както и други звезди от световния тенис.

Синер се размина с Джокович на „Ролан Гарос“

Световният №1 е фаворит във Франция, започва срещу представител на домакините