Циципас защити титлата си в Марсилия

21-годишният грък взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм

Стефанос Циципас от Гърция защити титлата си на турнира по тенис на твърди кортове във френския град Марсилия с награден фонд 769670 евро. Поставеният под номер 2 Циципас победи седмия в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:3, 6:4 за 88 минути.

21-годишният грък взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а във втората част той реализира ключов брейк за 4:3 и до края запази предимството си. Така Циципас записа осма поредна победа и продължи серията си на 16 спечелени последователно сета в Марсилия след загубата си в първия кръг на турнира през 2018 година от представителя на домакините Никола Маю.

Гъркът, който е шести в световната ранглиста, заслужи първа титла за сезона и общо пета в кариерата си. 19-годишният Оже-Алиасим, 18-и в класацията на АТП, пък за втора поредна седмица достигна до финал, но отново не успя да спечели трофея, както и миналата неделя в Ротердам (Нидерландия).