Цвети с прогрес от две позиции в ранглистата

Цвети с прогрес от две позиции в ранглистата

Втората ни най-добра тенисистка Елица Костова също бележи прогрес - с три места до рекордната за нея 192-а позиция

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова през тази седмица се изкачи с две позиции в ранглистата на WTA и вече е под номер 34 в света. Втората ни най-добра тенисистка Елица Костова също бележи прогрес - с три места до рекордната за нея 192-а позиция.

От другите български тенисистки Диа Евтимова скача с две места до номер 247, Мартина Гледачева пада с три позиции и вече е 423-а, а Александрина Найденова се срива с 18 места до номер 477.

Най-голям прогрес през тази седмица отбелязват Десислава Младенова и Хюлия Велиева, които се изкачват съответно с 11 и 19 места, като Младенова вече е номер 877, а Велиева 1038-а.

В топ 10 при жените има няколко промени. Мария Шарапова (Русия), освен че победи Саманта Стосър (Австралия) на финала в Рим, я измести и от седмото място в света, а австралийката вече е осма.

Петра Квитова (Чехия) и Йелена Янкович (Сърбия) също си размениха местата, като чехкинята вече е на рекордното за нея 9-о място, а Янкович падна на 10-а позиция.

Водачка продължава да е Каролине Возняцки (Дания), следвана от Ким Клайстерс (Белгия) и Вера Звонарьова (Русия).
 

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.