Турнирът по тенис има стая за трошене

Турнирът по тенис има стая за трошене
Източник: БГНЕС

Турнирът от Женската тенис асоциация в Остин, щата Тексас има своя собствена стая за трошене, която е предназначена за състезателките, които искат да излеят гнева си.

Иновативното въведение бе направено след избухването на американката Коко Гоф след загубата ѝ на Откритото първенство на Австралия от украинката Елина Свитолина. След мача Гоф бе уловена от камерите в коридорите да троши ракетите си, а милиони хора видяха видеото, което бе показано и по телевизиите.

След случилото се играчи като Ига Швьонтек и Новак Джокович призоваха за по-голямо лично пространство за тенисистите.

"Залата за трошене на турнира в Остин е първата по рода си. Тя ще помогне на тенисистките да изразят яда си на място, където няма камери и не ги наблюдава никой", заявиха организаторите.

Александър Василев загуби във втори кръг в Анталия

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Василев отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 000 долара.

Водачът в схемата Зверев отпадна във втория кръг в Акапулко

Водачът в схемата Александър Зверев загуби във втория кръг на тенис турнира в мексиканския курорт Акапулко с награден фонд от близо 2,5 милиона долара.

Анас Маздрашки тръгна с победа в Египет

Същевременно Илиян Радулов загуби в първи кръг в Анталия

Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на тенис турнира в Остин

Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на тенис турнира УТА250 на твърда настилка в Остин (САЩ).

Григор допусна четвърта поредна загуба и отпадна в Акапулко (ВИДЕО)

Фалстарт на сътрудничеството между българина и Давид Налбандиян

Антъни Генов на четвъртфинал на двойкив Полша

Антъни Генов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Пшчина (Полша) с награден фонд 30 хиляди долара.