Уникален шанс за Григор Димитров

Уникален шанс за Григор Димитров

Здравословното състояние на Карлос Алкарас не се подобрява

Карлос Алкарас пропусна поредна тренировка в Торино, а това означава, че вероятността да видим Григор Димитров на АТР финалите изобщо не е малка. Българинът е първа резерва в турнира и се намира в Торино, където тренира всеки ден в готовност да замени някой от участниците при нужда.

Подобна нужда може да има при Карлос Алкарас, който пристигна в Торино болен, а здравословното му състояние не се подобрява. Вчера Алкарас излезе за тренировка, но прекара едва 5 минути на корта преди да се прибере, а испанските медии твърдят, че не е изключено той да се оттегли от АТР финалите, за да насочи фокуса си към Купа "Дейвис", където рамо до рамо с Рафа Надал ще се опита да донесе титлата на родината.

Дори и от щаба на Алкарас не бяха категорично какво решение ще вземе, като не изключиха и оттегляне от надпреварата.

В същото време щабът на Гришо в лицето на Джейми Делгадо, изрази готовност за включване в турнира.

"Според мен Алкарас ще играе. Хората около него ще направят всичко възможно да играе и очаквам това да стане ясно на утрешната тренировка, която е резервирал.

Ако все пак не успее, то Григор е готов да го замести", сподели Делгадо.

Самият Алкарас показа, че е доста далеч от оптималната си форма в първия мач от турнира, който загуби от Каспер Рууд в два сета. За испанеца предстоят мачове с Андрей Рубльов днес и с Александър Зверев след два дни.

Лидия Енчева с впечатляваща победа в Пазарджик

Националката показа страхотен характер и се класира за втория кръг на турнира от ITF

Трима наши тенисисти с победи в Куршумлийска Баня

Янаки Милев, Динко Динев и Джордж Лазаров продължават във втори кръг

Лиа Каратанчева се класира за втория кръг в Пазарджик

Българската националка Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл международния турнир по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група на турнира по тенис Купа "Дейвис"

Тимът на България разбра евентуалните си съперници за мача през февруари следващата година от Световна група за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Димитър Кузманов се класира за втория кръг в Търгу Муреш

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Търгу Муреш в Румъния

Изабелла Шиникова записа две победи за ден в Монастир, продължава напред на сингъл и двойки

Българката имаше добър ден

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Ножен-сюр-Марн

Тя продължава напред във Франция

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват