В петък теглят жребия за Купа "Дейвис"

В петък теглят жребия за Купа "Дейвис"

Мачовете са в Бургас

Жребият за срещата за Купа "Дейвис" между отборите на България и Босна и Херцеговина ще се проведе на 2 февруари (петък) от 12.00 часа. Той ще бъде изтеглен в хотел "Авеню Делукс" в Бургас.

Срещите на 3 и 4 февруари ще започнат в 14.00 часа в залата на ТК "Авеню". Входът за зрители е свободен до запълване на капацитета на трибуните.

В тима на България са включени Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Пьотр Нестеров, Александър Донски и Янаки Милев. Капитан на България е Валентин Димов.

Босна и Херцеговина е в състав Дамир Джумхур, Нерман Фатич, Андрей Недич, Мирза Башич и Томислав Бъркич. Капитан на отбора е Зоран Зърнич.

При успех над Босна и Херцеговина, България ще запази мястото си в Световна група I, а при поражение ще изпадне в Световна група II.

Националите влязоха в елитната група на турнира с повече от сто години история през февруари миналата година след победа над Нова Зеландия с 3:1.

Страхотно! България отново има шампион в турнир от Големия шлем

Димитър Кисимов триумфира на двойки в Австралия

Синер: Приемам загубата от Джокович като урок (ВИДЕО)

Ноле беше по-добър, призна световният номер 2

Алкарас след успеха над Зверев: Бих с постоянна вяра

Карлос Алкарас, който достигна за първи път до финала на Australian Open, сподели, че по време на целия двубой срещу Александър Зверев е запазил увереност, че може да излезе победител.

 Илиян Радулов на полуфинал в Анталия

Националът на България за Купа „Дейвис“ Илиян Радулов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Феноменален Джокович обърна Синер (ВИДЕО)

Сръбският ветеран Новак Джокович направи почти немислимото, като обърна световния номер 2 Яник Синер с 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 за четири часа и 9 минути игра на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Зверев скочи на съдиите след загубата от Алкарас (ВИДЕО)

Александър Зверев изказа несъгласие със съдиите по време на полуфиналния мач от Откритото първенство на Австралия по тенис, загубен драматично в пет сета срещу Карлос Алкарас.