Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Бившият номер три в света, швейцарецът Стан Вавринка, обяви края на кариерата си през 2026 година. „Последен тласък. Всяка книга се нуждае от край. Време е да напиша последната глава от професионалната си тенис кариера. 2026 година ще бъде последната ми година на корта.

Искам да завърша това пътуване по възможно най-позитивен начин. Все още имам мечти, свързани с този спорт. Наслаждавах се на всеки момент, който тенисът ми даде, особено на емоциите, които изпитвам, играейки пред вас. Очаквам с нетърпение да ви видя отново, където и да е по света“, написа тенисистът в социалните мрежи.

40-годишният спортист е носител на три титли от Големия шлем на сингъл, 19 ATP турнира (16 на сингъл), олимпийски шампион от 2008 г. на двойки и носител на Купа Дейвис през 2014 г. като част от националния отбор на Швейцария.

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания).