ВЕЛИК ОБРАТ! Синер от 0-2 до шампион в Мелбърн (ВИДЕО)

Медведев се срина в Австралия

Яник Синер е новият шампион на Австралия. Италианецът стори немислимото в Мелбърн, обръщайки финала с Даниил Медведев от 0-2 до 3-2. Двамата изиграха драматичен двубой, в който първите два сета бяха спечелени безапелационно от руснака, но после първата ракета на Апенните се съвзе и показа коренно различна игра.

Мачът трябваше да се решава в пет сета, което допълнително спомогна за обрата, след като руснакът вече бе играл други три срещи с подобна продължителност в Мелбърн. Синер е третият италианец триумфирал на откритото първенство на Австралия след Симоне Болели и Фабио Фонини, триумфирали на двойки през 2015 години. Яник е и третият най-млад с трофей след Новак Джокович и Джим Къриър.

Първи сет

Мачът започна със сервиране на Синер, който безпроблемно взе първия гейм. Последва бързо изравняване, а руснакът успя да осъществи пробив и да поведе с 2-1. Медведев видимо бе по-концентрираният в първите геймове и продължи да увеличава преднината си до 3-1, печелейки четвъртия сен на 0 с ас.

В петия гейм Синер успя да се върне, взимайки своето. Но Медведев продължаваше да бъде перфектен в сервирането без да допуска грешки - 4-2. Последва гейм за италианеца и нов успех на руснака при сервирането. Развръзката дойде в деветия гейм, когато руснакът осъществи още един пробив, за да го затвори на 6-3.

Втори сет

Подновяването на мача бе с размяна на геймове за 1-1, като руснакът бе близо до пробив, но в крайна сметка Синер не се пречупи и изравни. Последва експресен гейм за световния №3 на 0.

Увереността на руснака се повиши още повече при третия му пробив в мача и първи във втория сет за 3-1. Финалът постепенно се превърна в кошмар за Синер, който продължи да губи гейм след гейм, а съперникът му осъществи втори пробив и резултатът придоби внушителен вид до 5-1. Първата ракета на Италия все пак намали изоставането, макар и с известна доза усилие, за да стигне до първия си пробив за деня при 2-5. Видимо Синер се почувства окрилен от малкия триумф и успя да вземе безпроблемно и следващия гейм, а добрата му игра се пренесе и в следващия.

В тези моменти дойдоха и първите колебливи изяви на Медведев, който досега бе безупречен. В десетия гейм на втория сет италианецът бе близо до нов пробив, но съперникът му успя да го предотврати и да затвори разиграването на 6-3.

Трети сет

Епизод 3 от финала в Мелбърн започна позитивно за италианеца, който спечели безпроблемно първия гейм, руснакът бързо изравни, но Синер отново взе своето за 2-1.Послеидва лесен гейм за Медведев, който изравни, но пък имаше сериозни трудности, когато трябваше да посреща и загуби следващия гейм без да успее да се противопостави.

Третият сет продължи да върви гейм за гейм, а двамата така и не успяваха да се пробият за 4-4. Последва ново успешно сервиране на Синер за 5-4. В десетия гейм се затвърди тенденцията, че италианецът изпитва трудности при дългите разигравания, но все пак осъществи обрат и взе своето, намалявайки преднината на Медедев на 1-2 сета.

Четвърти сет

Четвъртият сет започна с 5-минутна пауза, след като Медведев опита да извади от фокус своя противник и напусна корта за смяна на ракетата. И все пак Синер започна ударно, взимайки безпроблемно първия гейм. Последваха силни минути за първата ракета на Италия, а Синер бе на точка от пробив, но все пак Медведев успя да се съвземе и не позволи подобен развой - 1-1.

Синер продължи да сервира силно и не позволи да бъде пробит за пети път. На свой ред Медведев имаше доста сложен сервис гейм, а бекхенд в мрежата от руснака даде шанс на Синер да пробие. И все пак четвъртият в света намери начин да затвори гейма за 2-2. Четвъртият сет много напомняше на предходния, в който срещата вървеше гейм за гейм без да се стига до пробив и рязка разлика в представянето на двамата. Видимо бе обаче, че италианецът бе стабилизирал представянето си спрямо началото на финала. И все пак Синер взе своето, затваряйки четвъртия сет на 6-4 за 2-2.

Пети сет

С напредване на времето ставаше все по-видимо, че Синер е по-свежият на корта в Мелбърн и това създаваше затруднения на руснака. А причината бе, че световният №4 току-що се бе превърнал в първия тенисист в най-новата история, който играе за четвърти път пет сета в рамките на едно издание на турнир от големия шлем. Решаващият пети сет започна с познат сценарий - по размяна на един гейм за 1-1. Последва силно сервиране на италианеца, спечелил на 0 за 2-1, последва изравняване за 2-2. Развръзката дойде за 4-2, когато италианецът успя да пробие и да вземе солиден аванс и всичко вече бе в ръцете на Синер. После бе лесно - двамата размениха по един гейм, за да дойде моментът на славата за италианеца.

Надал: Егоизмът е едно от най-големите бедствия на човечеството

"Прекомерното его причинява много проблеми за голяма част от нашето общество"

Алкарас мина експресно през бразилец в Мадрид (ВИДЕО)