Вики Томова не успя да преодолее Бенчич

Вики Томова не успя да преодолее Бенчич

Първата ни ракета при жените загуби с 0:2 сета от именитата си съперничка

Виктория Томова не успя да преодолее първия кръг на Аустрелиън Оупън и загуби с 0:2 сета от Белинда Бенчич. Това беше първото влизане на Вики в основната схема в Мелбърн.

Виктория Томова започна добре първия гейм при собствен сервис и поведе с 30:15, а после и с 40:30. Бенчич обаче успя да изравни, а след това за вземе и преднина, но Томова стигна до ново равенство. Нещата се повториха и Вики Томова атакува успешно и отново изравни. Последва грешка на Бенчич, която изпрати топката в аут, но швейцарката изравни. Българката продължи със страхотен удар и отново стигна до геймбол, но Бенчич отново се справи. Олимпийската шампиона се събра и успя да направи две последователни точки и започна мача с пробив.

Бенчич започна добра гейма, в който сервира и успя да натрупа преднина, като затвърди пробива, оставяйки Виктория Томова на 30.

Томова взе първи глейм в третата част от първия сет. Тя поведе с 40:15, след това резултатът стана 40:30, но българската затвори частта, след като Бенчич изпрати топката в мрежата.

Българката затрудни максимално своята съперничка в четвъртия гейм, но в крайна сметка швейцарката успя да си вземе сервирането. Виктория Томова не успя да направи нищо при своя трети сервис в първия гейм. Белинда Бенчич бе безкомпромисна и направи втория си пробив без дадае и точка на българката.

Бенчич не допусна изненада при своя севрис и поведе с 5:1 гейма в първия сет. Виктория Томова успя да направи две точки, но за повече нямаше сили.

В седмия гейм Виктория Томова стигна до гейм бол при 40:30, но не бе убедителна в разиграването и швейцарката изравни, а след поредния безпощаден ретур и поведе, стигайки до сетбол, който обаче пропиля, след като изпрати лесна топка в аут. Последваха две разигравания и успях на Бенчич, която спечели първия сет за 37 минути.

 Бенчич започна силно втория сет и успя да си вземе подаването за 1:0. 

Виктория Томова тръгна много добре при своя първи сервис за сета, поведе с 40:0 и успя в крайна сметка да го затвори на 15 - 1:1.

Швейцарката успя да спечели сервирането си и да поведе с 2:1 гейма. В третата част на сета Белинча Бенчич направи няколко силни разигравания и докара нещата до 0:40, предвкусвайки първия си пробив. Той дойде при следващото разиграване, когато Виктория Томова изпрати топката в аут.

Българската нямаше шанс и при следващия гейм, който Бенчич успя да спечели с лекота - 1:4.

Виктория Томова обра аплодисментите в 6-тия гейм на втория сет, когато успя да направи няколко добри разигарвания и спечели сервирането си - 2:4.

Последва нов гейм на 0 за Бенчич за 2:5. Сервирането на Томова започна зле за българската и Бенчич направи 4 последователни точки. Българката обаче се събра и върна две разигравания, но в крайна сметка Бенчич стигна до пробив и затвори мача.

Алкарас и Зверев ще играят за Купа "Дейвис"

Световните номер 1 и номер 3 в тениса - Карлос Алкарас и Александър Зверев, бяха селектирани в националните отбори на Испания и Германия за финалите на Купа "Дейвис", които ще се проведат между 18 и 23 ноември в Болоня, съобщиха съответните федерации.

Кога се отказва Вавринка?

Швейцарският тенисист Стан Вавринка, който получи "уайлд кард" за турнира в Базел АТП500, бе принуден да отговори на въпрос дали не обмисля да сложи край на кариерата си.

Алкарас се прицели в рекорда на Джокович

Номер едно в тенис ранглистата при мъжете Карлос Алкарас е амбициран да подобри рекордите на сръбския тенисист Новак Джокович.

Ясен е жребият на Александър Василев за турнира на топ 8 при юношите

Турнирът стартира на 22 октомври в Китай

Виктория Томова се изкачи с едно място в световната ранглиста

Виктория Томова се изкачи с едно място в световната ранглиста по тенис за жени и заема 126-а позиция с 615 точки.

Григор Димитров загуби пет позиции в световната ранглиста

Григор Димитров загуби пет места в световната ранглиста по тенис за мъже и се смъкна до 37-а позиция.

Яник Синер победи Новак Джокович ((ВИДЕО)

За час игра на турнира "Шестимата крале"

Кузманов е на 1/4-финал в Гърция

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър 50" на твърди кортове в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза