Вики Томова с престижна победа, стигна четвъртфинал в Испания

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Лес Франкесес дел Байес (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Петата поставена в схемата Томова победи с 6:4, 2:6, 6:4 Джил Тайхман (Швейцария), която през лятото на миналата година достигна до 21-ото място в света. Срещата продължи 2 часа и 8 минути.

Българката взе първия сет с ключов пробив в десетия гейм, но във втората част Тайхман поведе с 5:1 и изравни резултата. В решаващия трети сет швейцарката поведе с два пробива и 3:0, но Томова взе четири поредни гейма и обърна до 4:3. В седмия и в деветия гейм Вики отрази по два брейкбола, след което реализира пробив, за да триумфира с 6:4.

С успеха Томова заработи 25 точки за световната ранглиста, в която заема 99-ата позиция, а следващата й съперничка ще бъде 19-годишната квалификантка Ная Берекоешеа (Франция), 535-а в класацията на WTA.