Вики Томова загуби позиции, но остава в топ 100 на WTA ранглистата

Вики Томова загуби позиции, но остава в топ 100 на WTA ранглистата

Българката е 98-а в света

Първата ракета на България Виктория Томова загуби позиции в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (WТА), която беше обявена днес.

Томова падна с четири мяста и вече е 98-а в класацията с 654 точки.

18-годишната Лия Каратанчева бележи нов рекорден прогрес. Тя се изкачи 651-ото място с 50 точки.

На върха в подреждането остава шампионката от Откритото първенство на САЩ Ига Швьонтек (Полша) с 10 365 точки, а втора вече е финалистката в Ню Йорк Онс Жабур (Тунис) с 5090 точки. Третото място заема Анет Контавейт (Естония) с 4300 точки.

В Бахрейн: Кузманов загуби от норвежец

Мико падна от Николай Будков Кяер в първия кръг на тенис турнира в Манама

Бен Шелтън опита да се постави в една “лига” със Синер и Алкарас

Американецът по-рано днес отпадна на Australian Open

Джокович за Музети: Без съмнение трябваше да бъде победител

Пожелавам му бързо възстановяване, обяви полуфиналистът на Аустрелиън Оупън

Рибакина срещу Пегула на полуфинал в Мелбърн

Петата поставена Елена Рибакина (Казахстан) и шестата в схемата Джесика Пегула (САЩ) ще се срещнат на полуфиналите при дамите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Травма на съперник спаси Джокович в Мелбърн

Надеждите на сръбския тенисист Новак Джокович за рекордна титла от Големия шлем продължават при драматични обстоятелства в Мелбърн, след като петият поставен на Откритото първенство на Австралия Лоренцо Музети (Италия) се отказа поради контузия в четвъртфиналния мач между двамата.

БРАВО: 17-годишен българин е 1/4-финалист на Australian Open!

Димитър Кисимов впечатлява в дебюта си на Голям шлем