Виктория Томова падна с четири места в световната ранглиста

Виктория Томова падна с четири места в световната ранглиста

№1 остава полякинята Ига Швьонтек

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова падна с четири места в седмичната ранглиста на УТА и вече заема 68-та позиция.

През миналата седмица българката отпадна в първия кръг на турнира в румънския град Клуж-Напока. След това тя записа победа и загуба в квалификациите на силния турнир в Доха, влезе в основната схема като "щастлива губеща" и вчера отстъпи пред рускинята Екатерина Александрова с 6:7(5), 3:6.

16-годишната Росица Денчева записа рекордно класиране в кариерата си, след като се изкачи със 128 места и вече е 986-а в света.

Водачка в ранглистата остава полякинята Ига Швьонтек с 9770 точки, следвана от шампионката от Откритото първенство на Австралия Арина Сабаленка от Беларус с 8905 точки и американката Коко Гоф със 7200 точки.

Донски отпадна в Португалия

Националът на България за „Купа Дейвис“ Александър Донски отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърди кортове от сериите „Чалънджър 100“ в Оейраш (Португалия) с награден фонд 160 80 евро.

Гергана Топалова напред в Аржентина

Гергана Топалова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Иван Иванов започна с победа в Манакор

Националът на България за „Купа Дейвис“ се класира за втория кръг

Дъждът не спря Зверев в Австралия

Третият поставен и миналогодишен финалист достигна третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис

Шиникова ще играе 1/2-финал в Бахрейн

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на двойки на турнира на твърди кортове в Манама (Бахрейн) с награден фонд 60 хиляди долара

Алкарас е впечатлен от голф уменията на Роджър Федерер

Световният номер 1 в тениса Карлос Алкарас откри, че елегантността на Роджър Федерер се простира далеч извън корта, след като изигра партия голф с швейцареца в Мелбърн по време на Откритото първенство на Австралия